Skocz do zawartości

Darkwizard.pl - Prywatne serwery, MMO, poradniki, cheaty. używa ciasteczek. Przeczytaj Polityka Cookies aby dowiedzieć się więcej.    Akceptuje
Akceptuje
Witaj na forum Darkwizard.pl
Jeżeli posiadasz już konto, to pozostało Ci jedynie się zalogować.

W przeciwnym wypadku możesz utworzyć konto.

Zakładając konto:
  • Zbierasz punkty w systemie wynagrodzeń(nowość! - w wersji beta) i wymieniasz je na bony, prepaidy, i inne nagrody!
  • Rozpoczynasz nowe tematy, udzielasz się w aktualnych tematach <- dzielisz się tym co lubisz a przy okazji zyskujesz
  • Zdobywasz nowe doświadczenia i nowych znajomych
  • Wchodzisz w skład rozwijającego się projektu

PS. Życzymy miłego czytania - ekipa Darkwizard.
Zdjęcie

Projekt serwera - DarkWizard

• Zamknięty Temat jest zamknięty
69 odpowiedzi w tym temacie

Brave

Brave

Administrator

• Head Administrator
  • 1458 postów
    • Czas online:: 65d 6h 26m 43s

Projekt z ankiety:

1. Od strony www:

• Nazwa projektu: Naderion (domena już jakiś czas leży w naszym posiadaniu: http://naderion.eu/ );
    • Informacje na stronie od początku będą wyłącznie w języku angielskim, jeśli chcemy aby na tym serwerze była fajna zabawa pod względem pve/pvp - może to jednak ulec zmianie (jeśli powstanie battlegroup);
    • strona będzie zawierała dodatkowo formularze do podań na Developerów jak i serwerów zainteresowanych współracą;
  2. Od świata emulatorów:

• Zawitamy zgodnie z ponowną ankietą na dodatku MoP;
    • Rate serwera jest jeszcze do dogadania (drop będzie bezwględnie blizz)
    • Ekipa developerów jest zebrana jeśli chodzi o załogę z strony DarkWizard (jednak nabór musi trwać dalej, jeśli to ma iść sprawnie) - główny nacisk kładziemy na rozmowy z innymi serwerami aby razem tworzyć wspólny emulator, im nas więcej tym lepiej - i wraz z nimi będziemy chcieli stworzyć Battlegroup dla przyjemniejszej rozgrywki zarówno ich jak i w przyszłości naszych graczy;
  3. Kiedy zaczynamy?:

• Zamknięte testy powinny rozpocząć się pod koniec listopada - bez względu na rozmowy z innymi serwerami;
    • Zamknięte testy będą służyć w pierwszej kolejności do poprawienia klas, później dungeonów i raidów Cata jak i w późniejszej kolejności tym co dały poprzednie dodatki;
    • Priorytetem jeszcze przed zamkniętymi testami będzie przepisanie na nowo niektórych mechanik z dostępnych emulatorów Cata :: na starcie były względnie źle zaprojektowane w przyszłości jeśli mamy dążyć do doskonałości będą robiły coraz więcej problemów;
    • Otwarcie serwera jest bliżej nie znane, wiele czynników na to wpływa, jednak zależność startu w dużej mierze będzie zależna od ilości serwerów chcących stworzyć coś sensownego;

4. Dodatkowe informacje:

• Jeden z naszych developerów nalegał na stworzenie projektu serwera MoP, jednak po dłuższym namyśle stwierdził że poczekamy na czas wyjścia pierwszego emulatora do dodatku Warlords of Draenor i na nim otworzymy gałąź pod właśnie ten dodatek;
    • Projekt DarkWizard w głównej mierze chce zjednoczyć kilka serwerów, aby przełamać pewną barierę jeśli chodzi o stosunki między serwerowe w administracji na zasadzie: "Budując razem, skorzystamy wszyscy";
    • Poszukujemy ludzi znających dobrze niemiecki, francuski i rosyjski do poważniejszy rozmów konferencyjnych odnośnie serwerów z tych krajów;

• Był pomysł stworzenia zamiast serwera cata wynikającego z ankiety serwer customowy - własne bossy, zmienione rasy oraz rozbudowany świat z postaciami do poziomu 100 - jednak został uśmiercony  8-x

Dokładniejsze informacje zostaną dodane dopiero po ostatecznym zakończeniu rozmów z serwerami, wraz z tą informacją rozpocznie się również budowa strony jak i reklama w każde miejsce jakie daje możliwość internet  :-ss .

Pozdrawiam,
    Brave

• Edlin i Treaurenaexe lubią to

Nerv

Nerv

level [7]

• Veteran
  • 887 postów
    • Czas online:: 12d 18h 59m 58s

Co do woda to jest to bardziej marzenie niż realna zapowiedź myślę, grałem na becie woda, questy do oskryptowania są w miarę trudne, dużo naprawdę dużo spawnów fazy itd.... Garnizony też były by wymagające.

Brave

Brave

Administrator

• Head Administrator
  • 1458 postów

Jeśli chodzi o WoD to raczej high rate i bez zabawy z questami. Coś co zrobiły 1 serwery do MoPa. Stabilność, w miarę ogarnięte klasy i end game raidy. A z czasem powolne stopniowe poprawianie innych rzeczy.

Jeśli zabierać się za ten dodatek od strony questów i idąc kolejno dalej to może po 3 latach byłoby coś prawie grywalnego :)

Zawisz

Zawisz

Rambo polskiej sceny MMO

• Veteran
  • 1384 postów
    • Czas online:: 17h 22m 52s
  • LokalizacjaSzczecin

Jeżeli chodzi o WoD'a to rozumiem macie na myśli ostatnie zmiany i plany w światku Trinity Core?

Zawisz PRO - PC Rambo (Ret 90 PvP) [CLICK]

Dark Age Project [CLICK]

Bluearga

Bluearga

level [4]

• Veteran
  • 184 postów
    • Czas online:: 55m 4s

Coś mnie ominęło? 4.3.4? Chyba MoP miał być :|

Tylko nie to popaprane Cata, poważnie... Ten dodatek to fajnie się czyta na wowpedii a nie w niego gra.

No nic ale powodzenia, widzę też, że są jakieś rozmowy o WoD, więc jak będzie(albo i nie) to zapewne wtedy się zainteresuje. nowe mounty z tego dodatku czekają do zgarnięcia :)

Deso

Deso

level [3]

• Members
  • 112 postów
    • Czas online:: 22h 59m 55s

Ja mam pytanie bo nie doszukałem się.

1: Co do ratów to jakie szanse są na Blizzike? Bo na CATA brak dobrego Blizzike serwera.

2: MoP będzie brany pod uwagę czy czekacie na WoD całkowicie?

3: Dotacje? Vote Pointy etc?

EUNE Lama.

Emeryt WoW.

Brave

Brave

Administrator

• Head Administrator
  • 1458 postów

1. Jeśli chodzi o serwer przypominający serwer Atlantiss - będzie ciężko zrobić typowy blizzlike jeśli chodzi o zone w bardzo krótkim czasie - dlatego cały czas staram się rozmawiać z serwerami i pokazać że współpraca przy emu jest korzystna dla każdego;

2. Sprawa MoP - Ankieta była dwa razy dodawana w pierwszej nie był uwzględniony - w drugiej wygrywał, jednak po zsumowaniu wygrał patch 4.3.4.  Po ogłoszeniu tej wiadomości na nowym forum mam bardzo dużo wiadomości aby zrobić ponowną ankietę między Cata a MoP. Po wczorajszej bardzo długiej i uzasadniającej wiadomości poruszę tą sprawę z head developerem i zastanowimy się nad ankietą krótko terminową - zważywszy że nasze prace nie rozpoczęły się już na poważne przy emulatorze;

3. Serwer na dzień dzisiejszy nie wymaga dużego wkładu finansowego, dotacje jeśli miałyby powstać to przy dużej liczbie online gdzie potrzebny byłby już większy sprzęt. Więc dotację jak i vote pointy są brane pod uwagę - jednak na pewno nie na oficjalnym starcie serwera.

Guest_Flash#_*

Guest_Flash#_*
  • Guests

MoP > Cata.

Nerv

Nerv

level [7]

• Veteran
  • 887 postów

Brave, jeśli mogę zapytać, czym zamierzasz konkurować z innymi serwerami jak core będzie open source?

Gdzie znalazłeś devów którzy będą pracowali nad open source projektem?

Ile devów masz?

Gall

Gall

level [5]

• Super Moderator
  • 280 postów
    • Czas online:: 5d 13h 7m 13s
  • LokalizacjaThe Old Kingdom

MoP > Cata

Dołączona grafika

FireeMan

FireeMan

level [5]

• Zbanowany
  • 344 postów
    • :
  • LokalizacjaStormwind

Moim zdaniem robienie cata to troche lipka.

Ten dodatek pewnie przez wielu jest uwazany nie za najlepszy i do tego istnieje juz na tym patchu server ktori nosi nazwe Atlantiss do tego jest polski.

Bardziej proponowal bym uderzac w strone WoD badz vanilla.

Nie znam w sumie zadnego servera konkretnego vanilla a tym bardziej polskiego.

WoD rowniez dopiero powstaje wiec konkurencji nie ma.

Tbc, wotkl, cata juz lepiej zostawic w spokoju poniewaz posiadaja polskie servery ktore sa nie najgorsze.

toxic fucker

toxic fucker

level [6]

• Veteran
  • 599 postów
    • Czas online:: 16d 3h 3m 35s

Jak poprzednicy i ja sugeruję abyście się nastawili na MoP, najnowszy dodatek to na prawdę duże wyzwanie i chyba na ten moment niema szans abyśmy się doczekali priv'a zrobionego pod WoD'a chociaż kto wie.

Cataclysm to porażkaxd

Nerv

Nerv

level [7]

• Veteran
  • 887 postów

@bryndal tc sie już bierze za wsparcie woda.

Co do woda jednak to trzeba dużej mocy przerobowej żeby oskryptować.

Hrb14

Hrb14

level [2]

• Veteran
  • 72 postów
    • Czas online:: 7d 24m 16s

MoP zdecydowanie, Cata to najgorszy imo dodatek do WoW'a.

Tewu_Inanis

Tewu_Inanis

Leeroy Jenkins

• Veteran
  • 612 postów
    • Czas online:: 1d 8h 57m 55s
  • LokalizacjaKraszewo Falki

Zagłosowałem na MoP'a ponieważ nie znam żadnego dobrego priva. Cataclysm już jest więc czas na pandy!

mfAtoB.png

Nerv

Nerv

level [7]

• Veteran
  • 887 postów

Zagłosowałeś ponieważ nie ma, szczerze to nie wiem jak sobie poradzicie z mopem, choć tc wspiera już 6.x patche

Deso

Deso

level [3]

• Members
  • 112 postów

To że TC wspiera 6.0.2 patcha to właściwie nic nie znaczy bo to tylko patch z world eventem do WoD jest. Prawdziwy client będzie wraz z premierą po Blizzconie.

EUNE Lama.

Emeryt WoW.

Zawisz

Zawisz

Rambo polskiej sceny MMO

• Veteran
  • 1384 postów
    • Czas online:: 17h 22m 52s
  • LokalizacjaSzczecin

To że TC wspiera 6.0.2 patcha to właściwie nic nie znaczy bo to tylko patch z world eventem do WoD jest. Prawdziwy client będzie wraz z premierą po Blizzconie.

TC wstrzymuje prace nad 3.3.5a i 4.3.4 i cały swój potencjał inwestuje teraz w 6.X.X. Do tego dochodzi zamiar równoległego update'owania swojego emu z Blizzard'em. Więc polemizowałbym czy aby na pewno  "to nic nie znaczy".

Jestem załamany WoD'em, choć chyba za szybko, by ferować wyroki. Mimo to uważam to za dobry krok, bo hype i dużo chętnych do grania w najnowszy kontent bardzo pozytywnie nakręca takie projekty (nawet jak są to durne pokemony podjarane nowymi modelami). Poza tym ile można grać na 1 patch'u? Takie 3.3.5a od nich działa już naprawdę nieźle od dobrych 2-3 lat, a z kolei 4.3.4 to imo tylko niepotrzebne marnotrawi potencjał team'u (oczywiście nie do końca, bo kod będzie wykorzystany i zUPDATE'owany). 

Reasumując: DW powinno uderzać w najnowszy content, bo dzięki temu będzie największy hype i popularność projektu. Nie będzie stagnacji która dotyczy aktualnie wszystkich expansionów od Cata w dół.

Dalej: IMO DW powinno operować właśnie na TC, albo pochodnym ze wsparciem smartscript'ów. Teoretycznie DW jest forum gdzie organizują się wyjątkowo kumaci ludzie, na tle placków z innych forów poświęconych MMO,  których nie daje rady czytać. Tak więc może warto byłoby wykorzystać potencjał "randomów" i pozwolić im dołożyć własną cegiełkę przy projekcie. Z Smartami nawet Irmuś by sobie poradził, a satysfakcja imo gwarantowana.

Dalej: Chcecie blizzlike, czyli jest bardzo ambitnie, wręcz idealistycznie. Wszystko wyjdzie w praniu, a ja jednak myślę że pospolita większość chciałaby polskiego serwera w stylu PandaWoW czy WoWCircle. Łatwego, popularnego, przyjemnego. BA, Polska POWINNA mieć serwer tego typu, z możliwością rozrostu do międzynarodowego kolosa z 2-4 realm'ami.

Zawisz PRO - PC Rambo (Ret 90 PvP) [CLICK]

Dark Age Project [CLICK]

Deso

Deso

level [3]

• Members
  • 112 postów

To że brak wsparcia do 3.3.5A będzie wcześniej czy później to było wiadomym akurat. :D Ale że 4.3.4 to ogólna ciekawostka nie powiem. A jak ma to się z MoP? Też nic nie będzie robione przez TC, skoro kierują się na WoD?

Swoją drogą, sam bym popykał w WoD, ale pod warunkiem że albo na globa pójdę albo będzie jakiś konkretny priv, bo widząc privy z MoP, to załamuje ręce np. Na WoWCircle jak pobrałem ich clienta, to nie szło zmienić języka na Angielski, bo jak wyłączyłem grę, to i tak Rosyjski nadal był.

I teoretyczne pytanie co do ekipy... Bo wszyscy wiemy jak to jest... Jajcer z Kapoochem się nie lubią i tak dalej. Jeśli miałoby dojść do przełamania lodów, wpierw zapytajmy się jak? Bo dobrze wiemy, że większość privów które dziś stoją, mają między sobą konflikty a coraz nowsze to powstające to są sezonowe.

EUNE Lama.

Emeryt WoW.

Guest_Flash#_*

Guest_Flash#_*
  • Guests

Powiem tak...Ludzie, z którymi wstępnie rozmawialiśmy (a są to Devi i Administratorzy kilku naprawdę mocnych serwerów) są lub wydają się być zainteresowani projektem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych